Biomek® i5 Span-8 without Enclosure
Product No:B87578
Liquid Handling
Span-8 pod installed on the Biomek i5 liquid handler (ensure the following system fluid is available: de-ionized water or distilled water). Request a quote and an automated liquid handling specialist will get in touch with you to discuss your lab's specific needs.
规格
| Platform | Biomek i-Series |
| Environmental Conditions | Up to 2000 m (6562 ft.) |
| Installation Category | Category II |
| 功率要求 | 10 A, 100-240 VAC, 50/60 Hz |
| 软件软件 | Biomek software, SAMI EX scheduling software, Biomek PowerPack software, Biomek Method Launcher, DART 2.0 software |
| Material(s) | ABS Cover, Acrylic Panels, Aluminum Chassis |
| Finish | High-gloss paint, Hardcoat anodized coating |
| 重量 | 155 kg (341 lbs) |
| 宽度 | 112 cm |
| 深度 | 81 cm (32 in) |
| 高度 | 104 cm (41 in) |