MET ONE 7015 Washdown Enclosed, Flow Meter, Ethernet Interface, North America AC Power
Product No:2088715-NF-EA-B
Communication and mechanical specs include Ethernet with TCP/IP protocol and standard two-channel 0.5 μM at 1.0 CFM, with flow. A/C and B power cord. No pump. Includes aa ASSY upgrade.
规格
| Platform | APC Instruments |
| Industry Standards | ISO 21501-4 ISO 14644-1:2015 CE FCC |
| Light Source | Long Life Laser™ Diode |
| Particle Size Analysis Range | 0.5 to 10 μm |
| Flow Rate | 28.32 L per minute |
| Coincidence Loss | 5% at 14,000,000 particles/m³ |
| Sample Volume | 10 µm |
| 实验通量 | 28.32 L per minute |
| Data Storage | 1,000 samples (oldest records overwritten when buffer is full) |
| IP Rating | IP65 |
| Zero Count | ISO 21501-4 & JIS B 9921 (1 count or less in 5 min, 95% UCL) |
| Count Alarms, Display & Cycles | User-defined alarm counts displayed via LED on box or remote LED |
| Environmental Conditions | Indoor washdown environment |
| 功率要求 | 100-230 VAC, 50/60 Hz, 8.9 W (maximum) |
| Operating Modes | Automated or remote sampling |
| Pollution Degree | 2 |
| 重量 | 4 kg |
| 宽度 | 22.9 cm |
| 深度 | 12.5 cm |
| 高度 | 16 cm |
| Color | Silver |
| Package Quantity | 1 |